Príroda v okolí Penziónu Marko

Objavte krásy Ostrej a Tlstej – Ideálne pre športové vyžitie v prírode

Ikona lokalita
30 km

Nad obcou Blatnica: Ostrá a Tlstá

Nad malebnou obcou Blatnica v Žilinskom kraji sa rozprestierajú dva majestátne vrchy – Tlstá a Ostrá. Tieto prírodné dominanty Veľkej Fatry sú ideálnym miestom pre návštevníkov nášho penziónu, ktorí hľadajú aktívny oddych v prírode.

Tlstá – Prírodné poklady a jaskyne

Tlstá, s nadmorskou výškou 1373 m, ponúka množstvo prírodných krás a zaujímavostí. Najdete tu aj jaskyňu Mažarná, ktorá ukrýva nielen geologické, ale aj archeologické poklady. Výstup na Tlstú vás odmení nádhernými výhľadmi na Turčiansku kotlinu z lúk tesne pod vrcholom.

Ostrá – Výzva pre dobrodruhov

Blízko Tlstej sa vypína vrch Ostrá, vysoký 1263 m. Tento vrch je známy svojim skalnatým vrcholom a náročnejšími turistickými trasami. Pri túre na Ostrú vás čaká terén s mnohými skalnatými úsekmi a reťazovými pasážami, ktoré vyžadujú opatrnosť. Odmenou za vašu námahu bude 360-stupňový panoramatický výhľad na okolitú krajinu, vrátane Vysokých Tatier.

Turistické informácie a odporúčania

Pri plánovaní výstupu na Tlstú a Ostrú si vyhraďte dostatok času, aby ste mali pohodlnú túru a dostatok času na výhľady. Východiskovým bodom pre obe túry je Gaderská dolina, kde sa nachádzajú parkoviská a značené trasy. Nezabúdajte, že oba vrcholy a ich okolie sú súčasťou chránenej krajinnej oblasti Národného parku Veľká Fatra, a preto je nutné dodržiavať pravidlá ochrany prírody.

Či už ste milovník prírody, dobrodruh alebo hľadáte miesto na oddych, táto oblasť vám ponúka všetko, čo poterbujete. Príďte a zažite nezabudnuteľné chvíle v srdci slovenskej prírody!